Kiedy warto wymienić cały dach?

home Kiedy warto wymienić cały dach?

Dach to część budynku odpowiedzialna za jego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady atmosferyczne, niskie temperatury, napór i siła ssąca wiatru, nasłonecznienie, hałas oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ułożone na nim pokrycie będzie jednak właściwie spełniało swoją funkcję tylko wówczas, jeżeli pozostanie całkowicie szczelne. W sytuacji, gdy pojawią się przecieki całość może wymagać pilnej interwencji doświadczonego dekarza. W Siedlcach wszystkie materiały do naprawy oraz wykonania pokrycia są dostępne w Hurtowni Dachowej Bauen. Może się jednak zdarzyć, że zniszczenia okażą się na tyle rozległe, że poza wymianą pokrycia niezbędne okaże się też wykonanie nowej więźby lub jej gruntowny remont. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Co warto wiedzieć o żywotności pokryć?

Każde pokrycie dachowe musi zachowywać szczelność. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy komponenty, z jakiego jest ono wykonane pozostają nieuszkodzone, a jednocześnie zostały właściwie zamontowane i woda nie dostaje się w połączenia występujące między poszczególnymi elementami. Będzie to istotne w przypadku wszystkich materiałów, ponieważ każdy z nich może ulec częściowemu zniszczeniu ze względu na działanie czynników mechanicznych np. upadek konarów rosnącego nieopodal drzewa, a także wskutek silnego wiatru czy wreszcie korozji, co bywa problemem, gdy chodzi o wszystkie rodzaje blach dachowych od blachy trapezowej po blachodachówkę modułową. Warto też pamiętać, że naturalna żywotność pokryć, choć często bardzo długa, jest jednak ograniczona.

Kiedy naprawy okażą się nieopłacalne?

Wiele uszkodzeń pokrycia dachowego można łatwo naprawić, wymieniając poszczególne elementy. Niekiedy może to jednak okazać się nieopłacalne. Stanie się tak wówczas, gdy skala zniszczeń jest duża i konieczne będzie wykonanie prac na znacznej części połaci dachowej. Całkowicie nowe pokrycie należy też rozważyć, jeżeli stare jest już mocno zużyte, a w grę wchodzi też konieczność wymiany folii wstępnego krycia czy elementów więźby dachowej.

ZAMÓWIENIE / KONTAKT

Hurtownia Dachowa „Bauen”
w Mińsku Mazowieckim.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą pokryć dachowych.
Nasz zespół chętnie przygotuje dla Ciebie indywidualną kalkulację Twojego pokrycia dachowego.

telefon 535 447 557 telefon bauen@bauen.pl